Гендиректор музеїв Кремля визнала, що повернення "скіфського золота" Україні є обґрунтованим

Опубликовано в Новости

Рішення окружного суду Амстердама повернути Україні колекцію «скіфського золота» з кримських музеїв є обґрунтованим, оскільки предмети колекції спочатку були вивезені з України і належали їй як державі.

Про це заявила генеральний директор Музеїв Московського Кремля Олена Гагаріна у коментарі РІА «Новости». «У цій ситуації дуже важливо розуміти, що весь музейний фонд – це власність держави, а не майно окремо взятого музею чи іншого закладу культури. Тому в даному випадку, коли предмети було вивезено з території України і належали Україні як державі, це рішення, на мою думку, є цілком обґрунтованим. Всі питання про належність конкретного музею повинні вирішуватися вже після того, як предмети повернулися власникові», - сказала Гагаріна.

Як повідомляв УНІАН, колекцію «скіфського золота» привезли в Амстердам для участі у виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря», яка проходила в період з 6 лютого по 28 травня 2014 року в музеї Алларда Пірсона. Колекція налічує 565 експонатів з чотирьох кримських музеїв. Серед експонатів - артефакти із скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.

Після закінчення виставки нідерландська сторона відмовилася повертати експонати кримським музеям, мотивуючи відмову тим, що приймала їх від Української держави. Кримські музеї подали позов у суд Амстердама з вимогою повернути експонати їм. Сьогодні, 14 грудня, суд Амстердама ухвалив рішення передати колекцію «скіфського золота» Україні. «Суд вирішив, що кримські артефакти мають бути передані державі Україна, тому що вони є частиною культурної спадщини держави Україна», - йдеться у рішенні суду.

© 2011 - 2014 г.
 Ассоциация заповедников и музеев Крыма
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.